Nero Tarım Nero Tarım Nero Tarım Gplus
Dasol Fostik K

Anasayfa Ürünler Tarım Gübre ve Bitki Besleme İthal Ürünler Dasol Fostik K





Açıklama Benzer Ürünler

Dasol Fostik K

 

Dasol Fosfit K, Bu ürünün hammadde kaynağı fosforik asit (H3P04) değil, fosforus asittir.(H3P03) Fosfit iyonu halindedir.
Dasol Fosfit K, Fosfit iyonununda, fosfatlara göre % 7 daha fazla fosfor bulunmaktadır. Ayrıca fosfitlerin fosfatlara göre bitki tarafından alımı daha yüksek orandadır.
Dasol Fosfit K, İçeriğinde bulunan fosfitlerin çok önemli özelliklerinden biride fungusit etkisine sahip olmalarıdır. Bu nedenle çift etkilidirler (besleyici ve antifungus)
Dasol Fosfit K, Bu Fosfit iyonlarının yapılan araştırmalarda bitkilerin bağışıklık sistemlerini geliştiren bazı öz maddeleri üretmelerine yol açtığı saptanmıştır.
Dasol Fosfit K, Bitkilerin ürettiği bu öz maddelerin belli parazitlerin (Mildium, Phytoptora, Ph.Parasitica) enfekte ettiği kısımları ve bölgeleri izole ederek mantarların büyümesini ve yayılmasını engellediği saptanmıştır.
Bu mekanizmanın oluşması ise bitkilerin fosfit iyonu alımıyla ilintilendirilmiştir.
Dasol Fosfit K, İçeriğindeki yüksek fosfor ve potas elementlerinden dolayı aşırı çıvgınlasın boylanma oluşumunu engeller.
Dasol Fosfit K, Bitkinin daha dolgun gövde ve dallara sahip olmasını, yaprak oluşumunun orantılı bir biçimde gelişmesini sağlar.
Dasol Fosfit K, Meyve ağaçlarında normal şartlarda üretim döneminde yapılan fosfit uygulamalarının artık hasattan öncede yapılması tavsiye edilmektedir.
Bunun ürünün depo ömrünü uzattığı ve sağlıklı meyvelerle birlikte depoya alınan hastalıklı meyvelerden bulaşabilecek mantar problemlerini ortadan kaldırdığı gözlemlenmiştir.

Garanti Edilen İçerik :

Toplam P2O5 : %8
Suda Çözünürlük K2O : %15